Maraton Kampinoski to trailowy bieg w Puszczy Kampinoskiej, rozgrywany na dwóch dystansach: 42 km i 21 km. Więcej informacji na stronie www.maratonkampinoski.pl

KAMPINOSKI

MARATON

PÓŁMARATON

UTRAMARATON

Start biegów 13 października 2018

© 2018, ekobiegi

KLUB SPORTOWY

+

+

Po dwóch latach organizacji zawodów biegowych o wspólnej nazwie „ekobiegi” powstał Klub Sportowy Ekobiegi. Misją klubu, poza dalszą organizacją zawodów, jest tworzenie warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportowych przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców. Klub promuje dyscypliny przełajowe takie, jak bieganie, narty zjazdowe i biegowe, kolarstwo MTB i szosowe, pływanie, triathlon, duathlon. Ważnym aspektem jest bliska współpraca zs rodzicami, których zachęcamy do czynnego udziału w pracach klubu.

 

Trójkąt klub-dziecko-rodzic ma silne podstawy i szanse na osiągnięcie sukcesu, czyli zaangażowanie naszych dzieci w sport, chroniąc je przed aktualnymi zagrożeniami cywilizacyjnymi: nadwaga, wady postawy, nadmierna aktywność z komputerem, choroby cywilizacyjne. Klub rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2011 roku. Po zdobyciu cennych doświadczeń przy organizacji cyklu „ekobiegów” nadszedł na czas na rozwój. Dotychczasowa dobra współpraca m.in. z Urzędem Dzielnicy Targówek, Lasami Miejskimi Warszawy, Nadleśnictwem Jabłonna, Kampinoskim Parkiem Narodowym, PGR Bródno, policją będzie rozwijana. Zapraszamy na wszystkie nasze imprezy przez cały rok.

 Stefan Stefański
Przewodnik wysokogórski IVBV, instruktor wspinaczki, alpinizmu i speleologii, fascynat biegania w terenie. Biegał w ważniejszych maratonach górskch w Polsce. Ukończył na 18 miejscu słynny Maraton Piasków w Maroku (Marathon des Sables) w 2001 roku oraz na 11 miejscu ultramaraton Desert Cup w Jordanii w 2001 roku. W 2010 wygrał maraton pustynny w Tunezji - Defis du Chott. Brał udział w wielu rajdach typu adventure race. Ekspert od układania pięknych tras biegów przełajowych.

+

+

 

Michał Horodeński

Instruktor narciarstwa zjazdowego i biegowego, fascynat wszelkiego ruchu w terenie: narty, rower, bieg, pływanie. Organizator i główny logistyk zawodów z cyklu Ekobiegi. Specjalizuje się w zajęciach sportowych dla dzieci.

Zespół Ekobiegi

To grupa ludzi od lat związana z Klubem i organizacją różnych zawodów sportowych. Służą swoją pomocą i dbają o Wasze bezpieczeństwo podczas imprez.