Maraton Kampinoski to trailowy bieg w Puszczy Kampinoskiej, rozgrywany na dwóch dystansach: 42 km i 21 km. Więcej informacji na stronie www.maratonkampinoski.pl

KAMPINOSKI

MARATON

PÓŁMARATON

UTRAMARATON

Start biegów 13 października 2018

© 2018, ekobiegi

 

Wyjątkowy bieg
w wyjątkowym miejscu

Zapisy i opłata startowa >

+

CO CZYNI TEN BIEG WYJĄTKOWYM?

Maraton Kampinoski to impreza biegowa Klubu Sportowego Ekobiegi. Ma charakter biegu trailowego na trzech dystansach: półmaraton 21 km, maraton 42 km oraz ultra speed 60 km. Nawiązując do tradycji najlepszych biegów trailowych nasz maraton odbędzie się w pięknej scenerii Puszczy Kampinoskiej.

Maraton Kampinoski to impreza szczególna. Miękkie, naturalne podłoże, wspaniała atmosfera i bliski kontakt z naturą powodują szczególne doznania dla biegaczy. Trasa jest wymagająca, a warunki uzależnione od pogody. Mimo iż nie jest to rajd na orientację, to zawodnicy muszą zwracać czujną uwagę na oznakowania szlaków, zwłaszcza na skrzyżowaniach. W biegu obowiązuje limit 500 osób (100 na dystansie 42 km i 400 na dystansie 21 km). Zatem warto pospieszyć się z rejestracją.

Kompleks leśny leżący w centralnej Polsce, na północny zachód od Warszawy. Zajmuje fragment pradoliny Wisły na Nizinie Mazowieckiej, ograniczony korytem Wisły (od północy i wschodu), korytem Bzury (od zachodu) oraz skarpą tarasu Równiny Łowicko-Błońskiej (od południa).

 

Powierzchnia tego obszaru to ok. 670 km², jednak tylko ok. 270 km² zajmują lasy. Obecnie w większości teren należy do Kampinoskiego Parku Narodowego. Kampinoski Park Narodowy posiada 22 obszary ochrony ścisłej, stanowiące 12% jego terenu. Pozostałą część zajmują obszary ochrony częściowej (80,4% terenu) i ochrony krajobrazowej (7,6%). Wokół Parku rozciąga się otulina o powierzchni ponad 37 tys. ha.

 

Od 2000 roku KPN jest Rezerwatem Biosfery "Puszcza Kampinoska". Został też uznany przez Parlament Europejski za ostoję ptaków o randze europejskiej.

 

Źródło: WIkipedia

+

KAMPINOSKI PARK NARODOWY